Natura uczy współpracy

Wyjazd integracyjny

W jaki sposób zbudować mocny i kompetentny zespół? Jak scalić różne charaktery i osobowości? Znamy na to odpowiedź. Wystarczy wywieźć ich do lasu, wrzucić w błoto i doprawić bronią pneumatyczną. Brzmi okrutnie? Wcale nie, posłuchajcie!

W październiku 2018 roku zorganizowaliśmy dla firmy Hemleccy Sp. z o. o. Sp. k. z Rudy Śląskiej, wyjazd mający na celu zintegrowanie zespołu. Odbył się on w bardzo urokliwych miejscach w Wiśle, jakimi są: zagroda Lepiarzówka, położona na malowniczym zboczu Soszowa Wielkiego, oraz Hotel STOK.

Podczas wyjazdu postawiliśmy na zbudowanie zaufania i zespolenie jednostek w grupę ludzi, będących wydajnym i operatywnym zespołem. Droga do osiągnięcia tego celu prowadziła przez zadania związane z aktywnościami fizycznymi. Nasi podopieczni wzięli udział w leśnej wyprawie samochodami terenowymi. Następnie musieli offroadowo przeprawić się quadami przez specjalnie przygotowaną trudną i pozornie niebezpieczną trasę. Kolejnym punktem integracji był park linowy. W tym miejscu uczestnicy wykazali się sporą empatią i wsparciem względem siebie nawzajem. Motywowali się i mobilizowali na wszystkie możliwe sposoby. Na sam koniec, zostali poddani ostatecznej weryfikacji sprawdzającej ich zręczność, czujność i orientację -zmierzyli się w paintball fight.

Rodzi się pytanie, jakie realne korzyści przynoszą takie wyjazdy firmie? Otóż, dobrze dobrany i zbudowany zespół to ludzie, którzy pracują efektywniej. Zadbanie o zbudowanie między nimi pracowniczych, trwałych więzi prowadzi do podniesienia wydajności. Dobrze jak taka integracja odbywa się w zupełnie nowych warunkach i nie jest ściśle związana z tematyką pracy. Dzięki temu osoby poznają się z zupełnie innej strony, nabierają do siebie większego zaufania a pracodawca dowiaduje się, na co tak naprawdę stać jego pracowników.

Potwierdzeniem tego jest opinia uczestników, którzy zgodnie stwierdzili, iż był to bardzo budujący wyjazd.Ich motywacja i współpraca wewnątrz zespołowa zyskała bardzo dużo poprzez taką formę spędzenia ze sobą wspólnego czasu. Utwierdza nas to w przekonaniu o słuszności takich przedsięwzięć. Mają one realny wpływ na poprawę jakości w późniejszej współpracy uczestników.

W celu uzyskania oferty na przeprowadzenie szkolenia zamkniętego czy wyjazdu pracowniczego w Państwa organizacji zapraszamy do kontaktu 

211

Pin It on Pinterest

Skontaktuj się z nami!