Tropem polskich lasów

Wyjazd pracowniczy RDLP Zielona Góra i RDLP Poznań

Lasy świadczą nam niezbędne do życia usługi: są naturalnym magazynem dwutlenku węgla, zapewniają czyste powietrze i wodę, dostarczają drewno, żywność i inne produkty. Są one domem dla wielu gatunków i siedlisk przyrodniczych. Odpowiednie zarządzanie lasem na wszystkich poziomach, zapewniaja kontrolę wzrostu, składu, jakości i zdrowia lasu.

Jedna niewłaściwa decyzja może skutkować negatywnymi konsekwencjami w ekosystemie na wiele lat. Z tego powodu konieczne jest ciągłe podnoszenie kwalifikacji polskich leśników oraz wymiana doświadczeń i praktyki pomiędzy nadleśnictwami.

W połowie czerwca 2019 r. Regionalne Dyrekcje Lasów Państwowych w Zielonej Górze i Poznaniu uczestniczyły w wyjeździe pracowniczym mającym na celu podsumowanie działań obu RDLP w roku 2018. Wyjazd odbył się w bardzo malowniczych okolicznościach przyrody, a uprzyjemniły go dodatkowe, odpowiednio dobrane dla uczestników atrakcje.

Pierwszym z nich było zwiedzanie terenu Nadleśnictwa Przedborów wraz z Obserwatorium Astronomicznym CWINT w Parzynowie oraz obiektem turystyczno-edukacyjnym „Plac pod Dębem”. Drugi dzień pracownicy RDLP Zielona Góra i RDLP Poznań spędzili bardzo intensywnie. Najpierw odbyli instruktaż strzelecki z byłymi członkami GROM, którzy zapoznali ich z obsługą oraz strzelaniem z jednostek służb specjalnych, takich jak m.in. pistolety maszynowe 9 mm czy strzelby gładkolufowe. Następnie uczestnicy wyjazdu udali się na zwiedzanie terenu Nadleśnictwa Antonin, w którym odwiedzili również Pałac Myśliwskiego.

Na zakończenie, czyli trzeciego dnia wyjazdu, odbyło się szkolenie komunikacyjno–motywacyjne „Jak mówić, by nas słuchano, jak słuchać, by usłyszeć”. Celem kursu było rozwinięcie m.in. takich umiejętności jak: przyjmowanie i udzielanie informacji zwrotnej, asertywnej reakcji na krytykę, tworzenia pozytywnych relacji w pracy oraz sprawnej komunikacji interpersonalnej.

Przygotowany przez nas wyjazd dla pracowników RDLP Zielona Góra oraz RDLP, mimo, iż był niezwykle intensywny i wymagający, zdaniem uczestników czas spędzony w placówkach Nadleśnictwa Antonin i Nadleśnictwa Przedborów oraz na szkoleniu strzeleckim i komunikacyjnym był czasem maksymalnie wykorzystanym a równowaga pomiędzy zagadnieniami technicznymi a integracją była idealnie zachowana. 

W celu uzyskania oferty na przeprowadzenie szkolenia zamkniętego czy wyjazdu pracowniczego w Państwa organizacji zapraszamy do kontaktu 

286

Pin It on Pinterest

Skontaktuj się z nami!